Kto je Nona Kuchina

Doktorka Nona Kuchina je uznávanou vedkyňou, lekárkou, akademičkou Moskovskej, New Yorkskej a Izraelskej akadémie vied. Vyštudovala tiež Univerzitu alternatívnej medicíny v Kanade. Získala titul Žena roka 2000 v Izraeli za prácu v oblasti výskumu Archeabaktérie. Založila a vedie vedecko-výskumné laboratórium na Klinike Lenom v Izraeli. Je autorkou viac než štyridsiatich vedeckých prác publikovaných na medzinárodných sympóziách. V roku 2004 bola ocenená zlatou medailou Ruského fondu mieru.

Narodila sa v Leningrade (dnešný Petrohrad). V sedemnástich rokoch len o krok unikla smrti, keď prekonala rakovinu. Lekári jej pri pokusoch odstrániť akútny lymfosarkóm omylom prerezali krčnú tepnu a v domnení, že je mŕtva a nedá sa jej pomôcť opustili sál. To, že ešte stále žije si všimla až upratovačka, ktorá privolala pomoc. Konvenčná medicína však None nedokázala pomôcť. Napokon sa jej ujali čínski medici, ktorí boli v tom čase v leningradskej nemocnici na stáži. Tam sa prvýkrát dozvedela o čínskej medicíne a systéme energetickej rovnováhy Yin a Yang. Začali ju liečiť akupunktúrou. Biologicky aktívne body jej napichávali fyziologickým soľným roztokom a naštartovali tak prirodzené rezervy jej organizmu.

Nona vyštudovala lekársku fakultu v Minsku. Neskôr, keď emigrovala do Izraela, zamestanala sa na univerzite v Tel Avive, kde prednášala na fakulte anatómie. Jej začiatky boli ťažké – najprv musela prekonať náročnú jazykovú bariéru.

373937_108927919220878_100003110125830_68301_1202295796_n