Zdravie

V spoločnosti Dr. Nona International Ltd. som od septembra 2006. Najprv ako klient, ktorý si na vlastnej koži musel overiť, či tieto výrobky skutočne fungujú. To mi trvalo približne tri mesiace. A potom ako nezávislý podnikateľ, ktorý sa rozhodol rozšíriť túto skvelú produkciu obohatenú o Archeabaktériu medzi širokú vrstvu obyvateľstva túžiacu mať kontrolu nad svojim zdravím. Pochopil som, že len predajom produktov ľuďom nepomôžem. Sú k tomu potrebné aj kvalitné informácie. Na trhu je predsa obrovské množstvo výrobkov, z ktorých sú mnohé veľmi dobré. Tak prečo by si mali ľudia nakupovať práve tie od Dr. Nony? A prečo práve odo mňa?

Jozef Fila

V prvom rade sú to výrobky, ktoré idú priamo k jadru problému. Archeabaktéria dokáže reštrukturalizovať poškodenú DNA. Spočiatku som bol k tejto informácii skeptický. Ostatne ako každý, kto ju počul po prvý krát. Za 10 rokov práce ma však už mnohokrát presvedčila, že naozaj funguje! Preto každému novému klientovi vždy radím: “Vyskúšajte! Osobná skúsenosť je najlepšia skúsenosť!”

Nech je strava vašim liekom!

Žijeme v spoločnosti dvoch extrémnych polôh. Buď čomusi veríme alebo nie. Nehľadáme nič medzi tým. Medvediu službu nám v tomto robí televízia a mainstreamová tlač. Samozrejme s istým zámerom, slúžiacim jej majiteľom. Naučili sme sa týmto médiám veriť a nespochybňovať ich. Zašli sme až tak ďaleko, že sme naše vlastné zdravie, to najcennejšie, čo na tomto svete máme, vložili do rúk iných osôb a ani nás len nenapadne myslieť si, že to môžeme zvládnuť aj my sami. To, kam až tento stav zašiel, popisujú vo svojich knihách a seminároch osobnosti ako Dr. Matthias Rath, Edward Griffin, John Virapen a ďalší. Tí sa rozhodli bez ohľadu na riziká s tým spojené vniesť svetlo do tmavej miestnosti. Je už len na nás, ako tieto informácie spracujeme a využijeme.

Mať zdravie vo vlastných rukách je jedným z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodol širiť myšlienku prevencie, zdravia a nezávislosti. Intenzívnym štúdiom odbornej literatúry modernej dietológie a alkalického životného štýlu (autori: Dr. Young, Dr. Rath, Tupperwein, Dr. Walker, Dr. Howell, Malachov, Ščadilov, Dr. Fuhrman, Dr. Campbell, Dr. Esselstyn, Boutenko a ďalší) som dostal do rúk moc nad svojim vlastným telom. Pochopil som mnohé súvislosti. V kombinácii s produkciou Dr. Nona som pomohol vyriešiť mnoho zdravotných problémov. A to nielen tých vlastných.

Dosiahnuť v tele jemne zásadité prostredie krvi (pH 7, 365) pomocou stravy je základom. Organizmus tak na udržanie tejto hodnoty nebude musieť tunelovať vlastné zdroje. Inak použije napríklad vápnik z kostí, zubov a podobne. Spočiatku sú s tým spojené nepríjemné komplikácie. Zmeniť svoj rokmi zabehaný jedálniček plný prekysľujúcich potravín, ktoré mimochodom veľmi chutia, nie je jednoduché. Avšak výsledky prinášajú posilnenie nielen na tele, ale aj duši. Je potrebné zmeniť pomer čerstvej a varenej stravy na 80/20. A práve v tomto náročnom období postupnej zmeny životného štýlu a stravovacích návykov vám budú výrobky spoločnosti Dr. Nona nápomocné. Ide najmä o Dakseen, Soupseen a Chocoseen (bunkovú výživu), ktoré telo zásobujú kvalitnými vitamínmi, minerálni a stopovými prvkami. Sú to čisté výťažky z ovocia, zeleniny a bylín. Okrem toho, že sú to koncentrované živiny, aj skvelo chutia. Naučme sa spolu predchádzať chorobám a pravidelne generálkovať nielen svoje autá či domácnosti, ale hlavne vlastné telo.

A na čo si dať pozor?

  1. Stres. Extrémne rýchlo prekyslí organizmus. Dokonca viac ako kombinácia nevhodnej stravy a znečisteného životného prostredia.
  2. Nedostatok pohybu. Spiaci metabolizmus podkopáva prácu nášho čistiaceho systému (lymfy, potné žľazy, pľúca). Pričom najmä lymfatický systém nás účinne zbavuje toxínov. Rozpohybujte ho aspoň 3x týždenne. Je tiež dobré sa počas pohybu jemne spotiť.
  3. Pitný režim. Aspoň 2 l vody denne. Pri jej nedostatku sa organizmus zahusťuje a dehydruje. Narúšajú sa základné fyzikálno-chemické reakcie v tele. Obličky, ktoré nemajú vodu, nemajú ako vylučovať usadeniny a tie sa potom hromadia (piesok, kamienky, atď.)
  4. Relax. Vedieť sa sústrediť aj na iné činnosti ako len na prácu a zarábanie peňazí je tiež dôležité. Pomôže napríklad dobrá kniha, rozhovor s priateľmi, meditácia, chvíle strávené s rodinou, štvornohý priateľ. Čo nezmením, to neriešim!
  5. Spánok. Ideálne sedem až osem hodín denne.
  6. Strava. Je potrebné dodržať pomer 80/20 a pridať viac čerstvého ovocia, zeleniny, klíčkov a orechov.

Nezabudnite vylúčiť tri základné jedy – bielu múku, bielu kuchynskú soľ a biely cukor. Veď už Hippokrates pred 2,5 tisíc rokmi povedal: “Nech je strava vašim liekom a liek vašou stravou!”

“Bez ohľadu na to, z akého uhla sa na zdravie a chorobu pozeráme,
zakaždým prídeme k záveru, že choroba je rovnako stará ako kuchárske umenie.”

– Dr. Edward Howell /Enzýmová výživa/

Reverzná reakcia ako prirodzený jav

Ak sa teda rozhodnete pre generálku svojho tela, chcel by som vás upozorniť na ešte jeden sprievodný znak týkajúci sa detoxikácie organizmu. Je ním reverzná, čiže očistná reakcia. Netreba sa jej obávať, práve naopak! Je to signál, že telo zaktivizovalo svoje očistné mechanizmy a najkratšou možnou cestou sa zbavuje nečistôt. Môže to trvať pol roka až rok, podľa stupňa znečistenia. Najčastejšími reverznými reakciami sú fľaky na pokožke, vyrážky, mokvajúce rany, tmavší až zelený moč, častejšie vyprázdňovanie, zvýšené potenie, bolesti kĺbov, hlavy, zimnica. Ak sú reverzie príliš intenzívne, môžete ich zmierniť úpravou dávkovania produktov. S dôverou sa obráťte na svojho sponzora, rád vám poradí.

Dodržiavaním vyššie uvedených zásad prevezmete zodpovednosť za svoje zdravie,
pocítite novú silu, energiu a vitalitu.
Na tejto ceste vám želám veľa úspechov a trpezlivosti!

– Jozef Fila


PODSTRÁNKY: